איך מנהלים דוברות והסברה בעת משבר הקורונה?

שלחו לחבר
ניהול משברים תקשורתיים
תאריך

על רקע משבר הקורונה, אירח בית הספר לתקשורת שני דוברים הפועלים בהתמודדות עמו: מנהל מערך הדוברות בעיריית ירושלים, ד״ר ישראל טל סרנגה (הוא משלנו!) ודובר קופת החולים מאוחדת, אסף ליבראטי. למדנו מקרוב על ניהול תקשורת בעתות משבר. היה מרתק!

מדברים משברים: הרבה אקשן, שני דוברי חיל האוויר לשעבר וקורונה אחת... - הסטודנטים והסטודנטיות מבית הספר לתקשורת אירחו שני מרצים מעולים שיודעים דבר או שניים על ניהול משברים. את המפגש פתח ד״ר ישראל טל סרנגה, מנהל מערך הדוברות, השיווק וההסברה בעיריית ירושלים. ד"ר טל סרנגה סיפר לסטודנטים על התחנות המקצועיות השונות שבהן נאלץ לא אחת להתמודד עם סיטואציות משבריות שדרשו מענה זריז, חכם ואפקטיבי. ישראל שיתף את הסטודנטים בעקרונות המנחים להתמודדות נכונה בעתות משבר. בהתייחסו למשבר הקורונה ד"ר טל סרנגה הדגים כיצד נדרש ממנו לתמרן כדובר עיריית ירושלים בין מערכות הסברה שונות לגמרי, שנובעות מהאוכלוסיות המגוונות בעיר הבירה. אם מותר רגע של גאוות היחידה, ד"ר טל סרנגה למד את שלושת התארים שלו בבר- אילן ואת הדוקטורט עשה בבית הספר שלנו בהנחיית פרופ' איתן גלבוע וד"ר יעלי בלוך-אלקון.

מפגש נוסף שלו זכינו השבוע היה עם דובר קופת החולים 'מאוחדת', אסף ליבראטי. שמענו מאסף כיצד הגיע לקופת חולים 'מאוחדת' אחרי קריירה ארוכה בדוברות אינטנסיבית מאד בחיל האויר ובשב"ס. ליבראטי סיפר בחיוך שחשב שהגיע סוף סוף לתפקיד יותר נינוח ורגוע, אלא שדי סמוך לכניסתו לתפקיד החדש, נדרש לדברר את קופת חולים 'מאוחדת' במשבר הקורונה.

ליבראטי גם שיתף את הסטודנטים בכמה סיפורים מרתקים מזמנו כדובר שירות בתי הסוהר וכדובר חיל אוויר, וכן הדגים איך בעזרת גמישות מחשבתית, יצירתיות, והתחדשות ניתן גם בסיטואציות מורכבות להאיר את הארגון באור חיובי. בתקווה שלא נדע משברים (אבל אם יבואו, נדע איך נכון לנהל אותם).

תאריך עדכון אחרון : 16/01/2021