שלחו לחבר

כנסים ואירועים

 

המרכז ארגן וביצע כמה כנסים ארציים ובינלאומיים חשובים בשנים האחרונות, כאשר כל אחד נגע בפן אחר של תקשורת בינלאומית. חלק מהכנסים נערכו באוניברסיטה וחלקם בשיתוף עם אוניברסיטאות מובילות ברחבי העולם. 

כנס ישראל בעיני התקשורת הערבית, 14 במאי 2014
הכנס הגדול ביותר שנערך השנה במרכז, כנס מקיף ומעמיק שבו נכחו אישי ציבור, משפט, תקשורת וכמובן נציגי המגזר הערבי. אולם הכנס אוכלס במלואו והתגובות היו חיוביות ביותר.
 
כנס הכל יחצ"י, 30 במרץ 2014
כנס מיוחד לרגל הוצאת ספרם של פרופ' יחיאל לימור, ד"ר ברוך לשם וד"ר לאה מנדלזיס "יחסי ציבור – אסטרטגיה וטקטיקה". הכנס עסק ביחסי הגומלין שבין אנשי תקשורת לאנשי יחסי ציבור ובפן האתי והמשפטי בעבודתו של היחצ"ן. לכנס היו הדים רבים ונרשמה נוכחות רבה של קהלים מגוונים.
 
כנס השקה לספר "לממן את הלהבות", 16 בפברואר 2014
כנס השקה לספרו החדש של אדווין בלאק. בספרו, טען אדווין בלאק כי ארגוני זכויות אדם בישראל, הממומנים ע"י גורמים זרים, מתדלקים תרבות של עימות וטרור בישראל ובכך הופכים את השלום לבלתי אפשרי להשגה.
 

הרצאת אורח של השופט לשעבר ג'יי קריסטול על הספינה ליברטי, 24 בדצמבר 2013
התקיפה בשוגג של חיל האויר הישראלי את אניית הביון האמריקאית "ליברטי" ערב מלחמת ששת הימים משמשת עד היום ככלי ניגוח בישראל. השופט ג'יי קריסטול שחקר את הנושא ופרסם עליו ספר הסביר בהרצאתו מה קרה באמת ומה הוא עשה כדי להתמודד עם ההאשמות השקריות בעניין זה.

מפגש היכרות עם תכניות ארסמוס מונדוס, 8 בדצמבר 2013
תכנית לחילופי סטודנטים עם אוניברסיטאות באיחוד האירופי. 
 

השקת ספרו של ח"כ ד"ר נחמן שי - מלחמדיה. 23 במאי 2013

המרכז קיים אירוע להשקת ספרו של ח"כ ד"ר נחמן שי - מלחמדיה. במסגרת האירוע התקיים פאנל בנושא הספר, בהשתתפות ראש ביה"ס והמרכז פרופ' איתן גלבוע, אשת התקשורת גל גבאי, העיתונאי רון בן ישי וח"כ ד"ר נחמן שי. בנוסף התקיימה הרצאה מרכזית של ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט. 

המזרח התיכון ב2013: ככל שגדלים האיומים, כך מתרבות ההזדמנויות. 22 במאי 2013

המרכז קיים הרצאת אורח של מר אפריים הלוי, ראש המוסד לשעבר ודוקטור לשם כבוד לשנת 2013.

 

עמדת האיחוד האירופי כלפי תהליך השלום במזרח התיכון. 7 במאי 2013 

המרכז קיים הרצאת אורח של ד"ר אנדרס ריינקה, שליח האיחוד האירופי בנושא תהליך השלום למזרח התיכון.

 

הכנס ה-17 של האגודה ישראלית לתקשורת. 32 במרץ 2013

המרכז זכה לארח את הכנה ה-17 של האגודה הישראלית לתקשורת, אשר כלל הרצאות בשלל נושאים: מלחמה, צבא וסכסוכים לאומיים, שימושים יחצניים ודתיים במדיה, רטוריקה, עבודת אנשי התקשורת, מודלים בתקשורת, עתיד רגולציית התקשורת, מגדר, יח"צ, דיפלומטיה ציבורית ומשפט במדיה. למידע נוסף על האירוע.

מראות שבורות. 31 באוקטובר 2012

המרכז קיים כנס בנושא זכויות אדם, אשר הציף את בעיית התקשורת הלקויה שבין ארגוני זכויות האדם, התקשורת ומדינת ישראל.

 

 

יחסי ארה"ב-ישראל. 18-17 ביוני 2012

כנס של המרכז בשיתוף מרכז בס"א על יחסי ארה"ב ישראל לקראת הבחירות האמריקאיות הקרבות. לקראת הסקר נערך סקר על עמדות הציבור הישראלי כלפי ארה"ב, ממשל אובמה, הבחירות לנשיאות, סוגיות מרכזיות במזה"ת ויהדות ארה"ב.

 

עלייתה ונפילתה של רשת אל-ג'אזירה. 30 במאי 2012

המרכז קיים הרצאת אורח של ד"ר שון פאורס, מומחה לרשת אל-ג'זירה מאוניברסיטת ג'ורג'יה, ארה"ב.

 

סימולציה- מתקפה באיראן: החזית התקשורתית וההסברתית. 21 במאי 2012

לרגל השקת התוכנית לדיפלומטיה אקדמית, קיים המרכז סימולציה המדמה את החזית התקשורתית המתקפה באיראן. נערכה הדמיה של נציג ישראל, ארה"ב, איראן והאו"ם.

 

ועידת שיקגו: שבוע פעילות בשיקגו, ארה"ב. 1 - 7 במאי 2012

המרכז ביצע שבוע פעילות בנושא דיפלומטיה ציבורית בשיקגו, ארה"ב. מספר מומחים נשלחו להעניק מספר הרצאות ביום לקהל יעד מגוון. בנוסף, נערכו גם ראיונות עם שליחי המרכז באמצעי התקשורת השונים. המרכז שיתף פעולה עם כעשרים גופים שונים כולל אוניברסיטת שיקגו, הליגה נגד השמצה (ADL) ואחרים.

סיקור ישראל והמזרח התיכון בתקשורת המערבית. 4 בינואר 2012

הכנס עסק בסיקור המערבי של ישראל והמזרח התיכון ובו לקחו חלק כתבים זרים בכירים בישראל וראש לשכת העיתונות הממשלתית.

 

 

מיהו עיתונאי? שולחן עגול על הקריטריונים להענקת תעודת עיתונאי בישראל של המאה ה-21: 5 בספטמבר, 2011

הדיון התקיים בשיתוף לשכת העיתונות הממשלתית (לע"מ), לאחר שזו החליטה על הקמת ועדה שתבחן קריטריונים חדשים לזכאות לתעודת עיתונאי בישראל. בראש הוועדה עומדת השופטת בדימוס שרה פריש, ובה לוקחים חלק גם אנשי אקדמיה ואנשי מקצוע. לשם דיון פורה וממצה, הוזמנו להציג עמדתם בפני הועדה אנשי אקדמיה, עיתונאים ועורכים מרשתות הטלוויזיה, מהעיתונות המודפסת והמקוונת ואנשי הניו-מדיה.

 

שולחן עגול על "האביב הערבי" והשפעתו על ישראל: 24 במאי, 2011

הדיון שנערך בשבוע חבר הנאמנים היה בפני מר בארי סיעד (ד"ר לשם כבוד של האוניברסיטה). באירוע שאותו הנחה פרופ' איתן גלבוע, נכחו ח"כ דני דנון, עמיתי המרכז אל"מ (במיל') מירי אייזן, ד"ר רענן גיסין והעיתונאי בועז ביסמוט, ונציג דובר צה"ל רס"ן דוד שורש.

 

זכותן של דמוקרטיות להגנה עצמית: 18-17 במאי, 2011

המרכז ומרכז בס"א קיימו כנס דו-יומי בינלאומי בקמפוס האוניברסיטה. נושא הכנס, זכותן של דמוקרטיות להגנה עצמית, הגיע כתגובה לדו"ח גולדסטון. בין הדוברים הבולטים היו אלוף (במיל') עוזי דיין, פרופ' ארווין קוטלר, חבר פרלמנט ולשעבר שר המשפטים הקנדי; צבי מזאל, לשעבר שגריר ישראל במצרים, רומניה ושבדיה; והפילוסוף פרופ' מיכאל וולצר מאוניברסיטת פרינסטון 

 

המאבק על תדמית ישראל בעולם בשיתוף עם המרכז לדיפלומטיה ציבורית, האוניברסיטה של דרום קליפורניה: 5-4 באפריל, 2011

המרכז בשיתוף עם המרכז לדיפלומטיה ציבורית באוניברסיטה של דרום קליפורניה בלוס אנגילס, ארגנו כנס בינלאומי בנושא המאבק על תדמית ישראל בעולם: אסטרטגיה תקשורתית ודיפלומטיה ציבורית. הכנס יועד לכל מי שעוסק בייצוג רשמי ולא רשמי של ישראל בחו"ל ובארץ, וכן לגורמים במגזר הציבורי הלא ממשלתי ובמגזר הפרטי שפועלים מול גורמים ברחבי העולם בתחומים מגוונים, ובעיקר לאלה שנתקלים בצורך להתמודד עם ביקורת על ישראל, קיומה ומדיניותה. משתתפי הכנס היו אנשי ממשל, עיתונאים, קצינים, חוקרים ואנשי אקדמיה, פרסומאים, אנשי עסקים וראשי ארגונים שעוסקים בהיבטים מגוונים של הנושא. הכנס זכה להצלחה גדולה ועדין מעורר הדים. בכנס השתתפו פרופ' פיליפ סיב, ראש המרכז לדיפלומטיה ציבורית ב-USC ופרופ' ניקולאס קל, ראש התוכנית לתואר שני באותו האוניברסיטה. שניהם נמנים עם המדענים הבולטים בעולם בתחום זה 

 

מדיניות ארה"ב במזרח התיכון, בשיתוף עם המרכז ללימודי שלום ומלחמה, אוניברסיטת קולומביה: 28 במרץ, 2011

הכנס נערך בשיתוף מרכז בס"א ועם אוניברסיטת קולומביה. פרופ' גלבוע ייצג את המרכז לתקשורת בינלאומית ונתן הרצאה על יחסי ארה"ב-ישראל כפי שנראים מירושלים.

 

נשים וביטחון לאומי: 17 בנובמבר, 2010

המרכז קיים את הכנס בקמפוס האוניברסיטה בשיתוף עם מרכז בס"א. הנושא העיקרי של הכנס עסק בשיח הציבורי על שילוב נשים בצה"ל. 

תאריך עדכון אחרון : 11/06/2015