תלמידי מחקר

Ph.D
שם נושא המחקר מנחה
נדב אלון אלון נדב

במחקרי, אני בוחן את תרומת משפיעני הרשת לעיצוב שיח אשר אינו מסחרי ודן בזיכרון השואה ברשתות החברתיות השונות, הן מבחינה היסטורית והן מבחינה פוליטית (באמצעות העלאת תכנים התורמים לשימור זיכרון השואה או לחילופין תכנים אנטישמיים ואף מכחישי שואה).

יניב ביטרן ביטרן יניב

במחקרי, אני עוסק בקהילות קול וקמפיינים פוליטיים, Sound Communities and Political Campaigns.

מורן ד"ר אביטל-בן עטר מורן

ד"ר מורן אביטל-בן עטר משמשת פוסט דוקטורנטית בביה"ס לתקשורת באוניברסיטת בר-אילן. 

מורן השלימה את עבודת הדוקטורט שלה במחלקה לתקשורת ועיתונאות באוניברסיטה העברית, בהנחייתם של פרופ' זוהר קמפף ופרופ' קרן טננבוים-וינבלט. בעבודתה היא בוחנת את יחסי הגומלין בין עיצוב זיכרון קולקטיבי לביסוס סמכות עיתונאית באמצעות מקרה הבוחן של סיקור המוות של דמויות ציבור בעיתונות הכתובה בישראל, כסוגה מובחנת של טקסי אבל מתוקשרים. המחקר התמקד בסיקורי מוות של נפטרים השייכים לשלוש קטגוריות מארגנות: נפטרים שנויים במחלוקת, נפטרים בעלי קרבה מקצועית לעיתונאים ונפטרים המובחנים בחלוקה מגדרית. הוא מבוסס על ניתוח איכותני רחב היקף וארוך טווח של 45 מקרי בוחן ו-1,799 סיפורים חדשותיים שפורסמו בשנים 2020-1956.

עמרי גרינברג ד"ר גרינברג עמרי

אני משמש פוסט דוקטורנט בביה"ס לתקשורת באוניברסיטת בר-אילן. 

אני אנתרופולוג של חברה-תרבות והפוליטי, שחוקר אלימות ואת ייצוגיה, בעיקר ההפקה וההפצה של עדויות, בירוקרטיה של זכויות אדם, אינטראקציות בין המדינה לארגונים לא-ממשלתיים, התנועה של מידע דרך מדיה ואמנות, ומאבקים סביב ארכיונים קולוניאליים ואנטי-קולוניאליים. אני מסתמך גם על סוציו-בלשנות ותיאוריות קוויריות ופוסטקולוניאליות. מאמרים שלי פורסמו בכתבי עת שונים בתחומי האנתרופולוגיה, גיאופוליטיקה, ועוד. שניים מהם זכו בפרסי הצטיינות של האגודה הישראלית לסוציולוגיה. ב-2019, סיימתי דוקטורט באנתרופולוגיה ולימודי יהדות באוניברסיטת טורונטו. מאז, הייתי עמית פוסטדוקטורט ב(בין היתר) המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוני׳ תל-אביב (מלגת שפירא), מכון טרומן באוני׳ העברית, מרכז מינרבה באוני׳ חיפה, ובמרכז ללימודי יהדות באוני׳ היידלברג.

שירלי דרוקר-שטרית דרוקר-שטרית שירלי

המחקר שלי עוסק בתיווך תקשורתי של פריפריות דרומיות בישראל כפי שעולה מניתוח תוכן מופק משתמשים בגוגל מפות. המחקר יאפשר בחינה 'מלמטה-למעלה' של הבניות מקום בישראל. 

 

לינה טסלר-כהן טסלר-כהן לינה

במחקרי אני עוסקת בניתוח משמעותן של תמונות בעת משבר ביטחוני, בחתירה ל"תמונת ניצחון" בלחימה אסימטרית בעידן הוויזואלי שבו אנו חיים.

שרית נבון נבון שרית

אני חוקרת כיצד מאפיינים טכנולוגיים באתרי רשתות חברתיות מעצבים שיח ודינמיקות חברתיות בקרב משתמשים. בעבודת הדוקטורט שלי אני בוחנת פרקטיקות אבל והנצחה של משתמשים ברשת החברתית פייסבוק. 

כרמית רוזן רוזן כרמית

מחקרי עוסק בפרפורמנס של סיפורי טיול סולו בהודו במסגרת ראיונות עם תרמילאיות ישראליות. הקשר ייחודי זה שופך אור על פרפורמנס של נשים בנות זמננו המעזות לממש טיול המנוגד בהווייתו לפטריארכיה. המחקר מבקש לשפוך אור על הדרכים שבהן נשים ישראליות צעירות מממשות כך תפקידים וזהויות ומתמרנות את כוחותיהן בשדה החברה והתרבות. 

ערבה רוטמן רוטמן ערבה

המחקר שלי מציג מושג חדש ובינתחומי הנקרא "דיפלומטיה תרמילאית", המהווה חידוש בתחום הדיפלומטיה הציבורית ומחקרי התיירות. המחקר בוחן את היכולת של אזרחים לקחת חלק בדיפלומטיה ציבורית.